Autorka projektu: Alicja Brzuska

Status: zrealizowany 2017 r.

Lokalizacja: Poznań

Dwa oddziały firmy transportowej, która stawia mocny akcent na ekologię i dbanie o Naturę.

Nowe biura zlokalizowane w hali firmy.

Główny nacisk w tym projekcie został położony na reprezentacyjne wejścia z poczekalnią dla gości. Ważnym założeniem projektowym było także podkreślenie eko-stylu firmy. Do tego celu wykorzystaliśmy sklejkę brzozową (do niedawna traktowana wyłącznie jako materiał budowlany, konstrukcyjny – od kilku lat z powodzeniem stosowana we wnętrzach, naturalna, z różnym usłojeniem i konkurencyjna cenowo.) oraz płytki gresowe z włoskiej firmy 41zero42, które świetnie ją naśladują, a idealnie sprawdziły się na podłodze w naszych dwóch projektach biurowych.

Dwa oddziały tej samej firmy prezentują dwie różne odsłony sklejki – pierwsza wykorzystująca lamele ze sklejki brzozowej, druga – w postaci pełnej płyty, która nie tylko jest elementem zdobiącym, ale spełnia też funkcję maskującą – pod elementami sufitu podwieszanego w formie paneli – ukryte zostały elementy instalacji grzewczo-chłodniczej oraz przyłącza budowlane a także inne mało estetyczne elementy konstrukcyjne budynku.

Dzięki zastosowanym materiałom i rozwiązaniom typu – żywy mech na ścianie – odeszliśmy od zimnego charakteru hali i stworzyliśmy przyjazne w użytkowaniu wnętrze z nutą Eko.