Autorka projektu:

Status: zrealizowany

Lokalizacja: Poznań

Opis:

Projekt „odświeżenia” wnętrz szeregowca z lat wczesnych 60-tych, część bliźniaka, Poznań.

Właściciele bardzo związani z posiadanymi meblami oraz malarstwem, które są pamiątkami rodzinnymi, poprosili nas o to, aby zaproponować im nowoczesne wnętrze, ale z zachowaniem cennych dla nich mebli i obrazów. Wyzwaniem projektu było więc harmonijne łączenie Starego z Nowym. Oprócz tego szeregowiec jest wąski i trzeba było to uwzględnić w planowaniu funkcji poszczególnych pomieszczeń.

Dzięki wyborze neutralnych kolorów na powierzchnię ścian i minimalizację elementów dekoracyjnych, klasyczne meble ruchome oraz malarstwo, na którym tak zależało właścicielom, świetnie komponują się we wnętrzach.

Decydując się na wstawienie przeszklonych drzwi przesuwnych pomiędzy pomieszczeniami wpłynęliśmy na optyczne powiększeni obu tych przestrzeni. Nadało to także ogólnej lekkości całemu wnętrzu.

Wizualne powiększenie przestrzeni zastosowaliśmy także w niewielkiej gabarytowo toalecie, wykorzystując do tego lustra ścienne na dwóch z czterech ścian. Smaczkiem w tym miejscu są kafle o mocno industrialnym charakterze, których wzór przełamuje tradycyjna biel.

Od teraz Nowe i Stare żyją razem zgodnie podkreślając się nawzajem.